آخرین خبرها
خانه / قزوین / سرپرست سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایلنا

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایلنا

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:
کارگران نگران اصلاحات پارامتریک نباشند/اگر دولت بدهی‌اش را پرداخت کند، قول می‌دهیم سازمان را در همین سطح حفظ کنیم

محمدحسن زدا با بیان این مطلب که دولت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به سازمان بدهکار است، گفت: از دولت انتظار نداریم پول نقد به سازمان تامین اجتماعی بدهد زیرا مطمئنیم جز اتلاف وقت چیز دیگری نیست.

محمدحسن زدا (سرپرست سازمان تامین اجتماعی) در پاسخ به این پرسش که چرا طرح اصلاحات پارامتریک تامین اجتماعی در دستور کار این سازمان و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته درحالی‌که بیشتر کارگران مخالف این موضوع هستند، به خبرنگار ایلنا گفت: قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی مربوط به ۴۰ سال پیش است و بازنگری آن لازم بوده و هست اما جای نگرانی وجود ندارد. اگر قرار باشد سازمان تامین اجتماعی را داشته باشیم، باید این اصلاحات هم صورت گیرد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این طرح از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس به صحن مجلس ارائه شده است، افزود: اگرسازمان تامین اجتماعی نتواند همین حقوق یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی را پرداخت کند، با  یک فاجعه روبرو خواهیم بود.

وی ادامه داد: اصلاحات مربوط به افرادی خواهد بود که از این به بعد وارد سازمان تامین اجتماعی می‌شوند. اصلا جای نگرانی وجود ندارد. کسانی که از قبل تحت پوشش این سازمان بوده‌اند، روند پرداخت‌ها و خدماتی که به آنها ارایه می‌شود با همان سیستم قبل ادامه خواهد یافت.

زدا با بیان این مطلب که “امیدواریم سازمان تامین اجتماعی در سال‌های آینده هم به حیات خود ادامه دهد”، درباره شیوه اجرای اصلاحات در سازمان یادآور شد: مسئولان باید کمک کنند تا اصلاحات موردنیاز انجام شود.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوال دیگری درباره چرایی عدم پرداخت بسته حمایتی به شش میلیون کارگر نیز گفت: من در تیم تصمیم‌گیرنده بسته حمایتی نیستم تا بدانم  چه کسانی باید این بسته را دریافت کنند یا خیر. ما فقط مجری سیاست‌ها هستیم.

وی افزود: در سازمان تامین اجتماعی دو بسته حمایتی ارائه شده که یکی شامل دو میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری‌بگیر می‌شود و گروه بعدی برای ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار بیمه شده است که هر زمانی گروه تصمیم‌گیرنده، به نتیجه نهایی رسیده و تصمیم بگیرد که منابع مالی بسته حمایتی را تامین کند، ما نیز ظرف ۲۴ ساعت آمادگی داریم که آن را اجرایی کنیم.

همچنین ببینید

سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)تسلیت‌باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *